2018

Rok 2018 upłynął w firmie BELIN pod znakiem INNOWACJI – zarówno w sferze produktowej jak i technologicznej.

Działalność innowacyjna jest już na stałe wpisana w system zarządzania przedsiębiorstwem. Wyraża się ona w stałym pogłębianiu naszej oferty, będącej odpowiedzią na wybory konsumentów związane z dbałością o zdrowie i bezpieczeństwo, a także poszukiwaniem nowych wartości.

Od wielu lat w strukturach firmy istnieje dynamiczny Dział Badawczo-Rozwojowy, prężnie rozwija się także współpraca z wieloma instytucjami naukowymi. Przedsiębiorstwo może się pochwalić patentami i zgłoszeniami na nowe rozwiązania technologiczne. Kreatywne metody zarządzania, poziom inwestycji przemysłowych oraz wiedza technologiczna pozwoliły uzyskać w 2018 środki na rozwój innowacyjnej działalności. Obecnie realizujemy projekt inwestycyjny dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Zautomatyzowana technologia konfekcjonowania herbaty i ziół podnosząca bezpieczeństwo produktu”.

W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby rynku, BELiN w sposób ciągły buduje nowoczesną markę. Tylko w samym 2018 roku w naszej ofercie zadebiutowało ponad 30 nowych produktów , w tym kilka kolekcji:

– „MAMI & baby” skierowana dla dzieci,

– linia herbatek funkcjonalnych KOMPLEX,

– „ SKARBY POLSKIEJ NATURY” – seria herbatek w piramidkach,

– „ZIOŁOWE DUETY” – seria herbat ziołowych w zaskakujących zestawieniach i smakach.

2017

Rok 2017 to kolejny etap w realizacji strategii rozwoju naszej firmy. Przedsiębiorstwo przeprowadziło znaczące usprawnienia w technologii produkcji, mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo produkcji i jakość obsługi naszych klientów. Zakupione zostały wydajne saszetkarko – kartoniarki, w których każdy etap konfekcjonowana jest w pełni zautomatyzowany. Na nowych liniach produkcyjnych została zaimplementowana nowoczesna technologia pozwalająca na precyzyjne dozowanie surowców do saszetek. Zakup maszyn i zastosowanie technologii przekłada się m.in. na zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu oraz na znaczące polepszenie parametrów jakościowych naszych produktów.

2016

We wrześniu tego roku firma świętowała 25-lecie swojego istnienia na rynku. Ten jubileusz jest dla nas okazją do przypomnienia historii rozwoju firmy, która dzięki przedsiębiorczości Właścicieli, entuzjazmowi Załogi oraz konsekwencji w realizacji celów stała się w ostatnich latach jednym z czołowych producentów herbat w Polsce i zaufanym partnerem dla wielu dużych odbiorców (sieci, hurtowni, firm farmaceutycznych), którzy powierzają jej produkcję własnych marek handlowych.

2015

Niewątpliwie, przepisem na sukces jest nieustanny rozwój. Firma BELiN świadoma tego, jako innowator nowoczesnych metod wytwarzania, może pochwalić się uzyskanym patentem na nowe rozwiązania technologiczne. Przedsiębiorstwo kładzie nacisk na działania prowadzące do wytwarzania produktów udoskonalonych i innowacyjnych stosując nowoczesne procesy technologiczne i usprawniając dotychczasowe systemy organizacyjne. Innowacyjne podejście pozwala firmie uzyskiwać przewagę rynkową, rozszerzać rynki zbytu jak również pozyskiwać nowych odbiorców.

2014

W ramach dofinansowania Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka zrealizowany został projekt inwestycji technologicznej. Polegał on na wdrożeniu innowacyjnej technologii automatycznego konfekcjonowania herbaty eliminującej wpływ niejednorodności surowca na jakość wyrobów gotowych dzięki zastosowaniu elektronicznego sprzężenia zwrotnego pomiędzy podstawowymi urządzeniami linii produkcyjnej. W tym celu została zakupiona nowoczesna maszyna pakująca „MD 20 plus”, umożliwiająca konfekcjonowanie w najnowszym standardzie produkcyjnym, w saszetki dwukomorowe z bibuły filtracyjnej nie klejonej, z zawieszkami „przyszytymi” (przymocowanymi) sznureczkami bawełnianym, w kopertkach lub bez. Zastosowanie kopertek zabezpiecza herbatę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, czyli światła i wilgoci. Ponadto, konstrukcja maszyny pozwala na wykorzystanie szeregu różnej wielkości opakowań, od małych kartoników na 20 sztuk po duże, ekonomiczne opakowania zawierające 100 dwukomorowych saszetek
Wdrożenie technologii umożliwiło spółce konfekcjonowanie w najnowszym standardzie produkcyjnym, herbat owocowych, ziołowych lub czarnych w postaci produktów handlowych wysokiej jakości.

2012

Wychodząc na przeciw trendom rynkowym i oczekiwaniom klientów uruchomiono nową linię technologiczną do pakowania herbatek owocowych w okrągłe saszetki i wygodną nowoczesną torebkę z zamknięciem typu „struna”. Opakowanie to jest bardzo lubiane przez konsumentów, zamkniecie strunowe pozwala na wielokrotne zamykanie i otwieranie torebki jednocześnie gwarantując długotrwałą świeżość produktu.
Seria produktów pakowanych w torebki ze struną to herbatki o niepowtarzalnych smakach. Są to kompozycje naturalnych suszów owocowych i hibiskusa z dodatkiem najwyższej jakości aromatów, precyzyjne dobranych przez zespół specjalistów, tak aby zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta.

2010

Dla przedsiębiorstwa rok 2010 okazał się przełomowy, między innymi ze względu na rozszerzenie funkcjonującego systemu informatycznego klasy ERP o nowoczesne rozwiązania B2B, pozwalające na pełną automatyzację przepływu informacji pomiędzy firmą a jej kontrahentami (dostawcami i odbiorcami) oraz zintegrowany Portal Dostawcy.

System informatyczny klasy B2B (integrujący aplikacje ERP powiązanych przedsiębiorstw), który został sfinansowany dzięki funduszom unijnym, w znacznym stopniu ułatwia kontakt z klientami i dostawcami, powodując szybszą obsługę zamówień, możliwość wzajemnego kontrolowania stanów magazynowych i uproszczenie łańcucha dostaw. Portal Dostawcy umożliwia szybką wymianę danych w wielu obszarach współpracy (zmówienia zakupu, stany magazynowe, zestawienia faktur i rozliczeń).

W roku 2010 nasze przedsiębiorstwo uzyskało także (Międzynarodowy Standard Auditu dla Produktów Marek Własnych Handlowców Detalicznych i Hurtowych), który został nam przyznany na poziomie wyższym. Nieustanny rozwój firmy i ekspansję rynkową dostrzegli również analitycy magazynu Forbes, przyznając jej 35 miejsce w regionie w rankingu DIAMENTY FORBESA – wśród przedsiębiorstw, które najbardziej dynamicznie zwiększyły swoją wartość i pozycję na rynku.

2008

W 2008 roku zakończono rozbudowę zakładu, powiększono tym samym powierzchnie produkcyjno-magazynowe, zakupiono nowoczesne maszyny i wdrożono nową technologię.

Nowoczesny park maszynowy, troska o jakość, bezpieczeństwo produktu i elastyczność w reagowaniu na potrzeby klienta, spowodowała, że BELiN stał się jednym z wiodących producentów marek własnych największych sieci handlowych w Polsce i Europie.

Firma rozwinęła sprzedaż na rynek polski oraz eksport (Czechy, Bułgaria, Słowacja, Słowenia, Chorwacja, Rumunia, Mołdawia, Niemcy, Węgry). Na polskim rynku BELiN dystrybuuje swoje produkty głównie za pośrednictwem sieci handlowych. Współpracuje miedzy innymi z sieciami: LIDL, BIEDRONKA, KAUFLAND, AUCHAN, POLO MARKET, INTERMARCHE

2006

Od roku 2006 BELiN prowadzi ekologiczną produkcję żywności zgodnie z wymogami Rozporządzenia (EWG) nr 2092/91 w sprawie produkcji ekologicznej produktów rolnych oraz znakowania produktów rolnych i środków spożywczych. Objęte kontrolą produkty mogą być wprowadzone do obrotu jako produkty rolnictwa ekologicznego certyfikowane przez AGRO BIO TEST.

Firma imponuje swoją elastycznością, proponując swoim kontrahentom produkcję pod Marką Własną Dystrybutora, jak również dając możliwość wyboru interesującej ich jakości surowca, sposobu pakowania i gramatury.

Dzięki dołączeniu Polski do krajów Unii Europejskiej odtworzyły się dla nas nowe możliwości. Uzyskaliśmy dostęp do funduszy, które pozwoliły zrealizować na terenie firmy dużą inwestycję budowlaną. Rozbudowa zakładu, która rozpoczęła się w roku 2006, pozwoliła na znaczne zwiększenie i zmodernizowanie powierzchni produkcyjnych i magazynowych oraz zakup kolejnych nowoczesnych linii produkcyjnych.

2004

W roku 2004 firma „BELiN” otrzymała po raz pierwszy zaszczytne wyróżnienie „Gazele Biznesu”, które jest przyznawane najbardziej dynamicznym małym i średnim firmom działającym na naszym rynku. Dowodzi ono, że firma przynosi zysk, jest doskonale zarządzana oraz właściwie dostosowana do specyfiki rynku. Laureaci „Gazel Biznesu” to firmy szczycące się długoterminowym sukcesem w branży, a dla potencjalnych klientów odpowiedni partnerzy do współpracy biznesowej.

2001

W roku 2001 nastąpiło przekształcenie osobowości prawnej firmy ze spółki cywilnej w spółkę jawną. W związku z powyższym, firma została wpisana do rejestru przedsiębiorców, a jej nowa pełna nazwa brzmi: Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe „ BELiN” Zakład Pracy Chronionej, Wojciech Lenartowicz, Roman Erdmann, Andrzej Nowak spółka jawna.

Proste maszyny paczkujące zostały zastąpione nowoczesnymi liniami produkcyjnymi o wysokim stopniu skomputeryzowania i automatyzacji, co zadecydowało o dalszym burzliwym rozwoju firmy.

1999

Od roku 1999 firma zlokalizowana jest w Poznaniu przy ulicy Sucholeskiej 34/36. Usytuowanie całego obiektu w jednym miejscu było istotnym przełomem w historii firmy i pozwoliło na podjęcie szeregu inwestycji, które z czasem przeobraziły przedsiębiorstwo.

W tym też okresie rozpoczęliśmy stałą współpracę z dużymi sieciami handlowymi. Aby sprostać ich wymaganiom jakościowym, wdrożyliśmy i utrzymujemy System Zarządzania Jakością. Nasza praca została uwieńczona sukcesem i w roku 2000 otrzymaliśmy certyfikat na zgodność naszego SZJ z normą ISO 9001: 2000 oraz certyfikat HACCP.

1996

W roku 1996 BELiN wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu uzyskał status Zakładu Pracy Chronionej. Mając na uwadze dobro pracowników przeprowadził szereg szkoleń przygotowujących osoby niepełnosprawne do pracy przy maszynach produkcyjnych.

Na naszych niepełnosprawnych pracowników czeka bogate zaplecze socjalne i rehabilitacyjne. Oferujemy pomoc Pielęgniarki i Lekarza Zakładowego oraz Psychologa, a także Masażystki w gabinecie masażu leczniczego. Ponadto dysponujemy własną bazą socjalno – wypoczynkową w Kołobrzegu.

1991

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe BELiN powstało w 1991 roku. Firma zajmuje się produkcją herbat owocowych i ziołowych oraz herbat czarnych, zielonych, białych ekspresowych. Asortyment jest wciąż poszerzany i udoskonalany oraz dostosowywany do preferencji konsumentów.

Od samego początku firma dynamicznie się rozwija, czego efektem jest obecnie posiadany park maszynowy zapewniający znaczny potencjał produkcyjny.